Проблема вивезення українського дерева існує давно. Багато хто намагався якось змінити процеси вирубки та продажу, запроваджувалися нові обмеження та закони, щоб регламентувати вирубку. Але одним із найефективніших рішень стало запровадження електронних торгів. Їх організовує Українська універсальна біржа, де продавці та покупці починають взаємодіяти між собою, а біржа виступає у ролі посередника, контролюючи усі процеси.

Як продається дерево?

Продавці попередньо мають пройти реєстрацію на сайті біржі та отримати акредитацію. Також підписується договір з урахуванням усіх зобов’язань та умов взаємодії. Безпосередня публікація лота здійснюється через особистий кабінет. Попередньо потрібно підготувати наступний набір інформації:

  • контактні дані продавця;
  • назва та опис лота;
  • стартову ціну;
  • дату початку аукціону;
  • приклад договору купівлі-продажу.

Менеджери біржі готові запропонувати консультації з будь-яких питань на всіх етапах взаємодії. Крім того, тут https://www.uub.com.ua/rus/presscenter/novosti-birzhi/stoymost-kuba-drevesyny-na-torgah-ooo-ukraynskaya-unyversalnaya-byrzha/ можна ознайомитися з актуальною інформацією щодо ціни кубометра. Вартість в жодному разі не може бути нижчою за заявлену стартову ціну.

Оформлення угоди

Як тільки аукціон закінчено, організатори мають 1 день для перевірки документів потенційного покупця, який став переможцем. Коли особливих проблем не виявлено, цифровий електронний підпис підписує протокол. Він публікуватиметься на сайті через особистий кабінет.

Після закінчення всіх формальностей слід підписання договору. Документ необхідно підписати протягом 10 днів із дня закінчення аукціону. Також формується окремий документ із роз’ясненням попередньої оплати. Договір, як і протокол, після підписання також публікуватиметься на майданчику проведення аукціонів.

Обсяги торгів

Довгий час у сфері продажу дерева був безлад, але використанням інформаційних рішень та сучасним інструментом стало чудовою основою для впорядкування даного ринку. За рік від початку дії закону через Українську універсальну біржу було продано деревини вартістю 4 млрд. гривень, причому 1 млрд. із цієї суми пішов на податки до бюджету України.

Раніше продаж дерева здійснювався у необмежених умовах. Продавці часто встановлювали завищені ціни, але іноді вдавалося проводити фіктивні угоди за мінімальними цінами. Більшість грошей передавалася продавцям у конвертах, відповідно бюджет не наповнювався. Корупційні ризики були вкрай високими, що заважало нормально конкурувати та працювати на ринку деревообробки.

Завдяки зрозумілим аукціонам усі угоди стають прозорими. Кожен бажаючий може стати продавцем чи покупців, у своїй діяльність регламентується законодавством та внутрішніми правилами біржі.

Перспективи деревообробної галузі

Завдяки новим технологіям та створенню Української універсальної біржі ринок стає прозорим. Відсутня корупційна складова, і кожен громадянин України в будь-який момент може оцінити аукціони, проаналізувати обсяги деревини, що продається, та її вартість.

В умовах війни біржа продовжує організовувати аукціони, що дає змогу наповнювати бюджет України та гарантувати розвиток країни.

 

Updated: 29 августа, 2022 — 10:19

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Александрийский теннисный клуб © 2018 - 2019

Карта сайта